biznes

Własny boks biznes

Boks to naprawde ciężki kawałek chleba zarówno dla samych zawodników jak i ich trenerów, managerów i promotorów. Boks to także duże ryzyko i bardzo niepewnie zainwestowane pieniądze. Zawsze istnieje ryzyko w biznesie, gdy najważniejszym czynnikiem jest czynnik czysto ludzki.

Bokserzy ciężko trenują i wydaje im się, że od razu powinno im się płacić miliony za to tylko , że rozpoczęli treningi i podpisali kontrakt. Niestety boks zawodowy w Polsce i za granicą to jest trochę innego rodzaju biznes i stanowczo tak nie wygląda. Żeby zacząć zarabiać lepsze pieniądze to najpierw trzeba coś osiągnąć, a nie na odwrót. Nikt nie zapłaci za nic i za dobre chęci oraz zapewnienia o dobrych i ambitnych występach. Trzeba wygrac na początek troche walki udowodnić swoją wartość.

Za walki z tak zwanymi kelnerami dostaje się oczywiście marne grosze i jest to dla mnie logiczne bo kogo taki marny boks obchodzi. Takie coś zawodnik powinien traktować jako swój kapitał i jakąś tam wartość. Każda wygrana walka w rekordzie boksera podnosi jego nie tylko psychikę, ale także wartość rynkową bo udowadnia od tym samy, że przynajmniej na początku swojej kariery potrafi zwyciężać z teoretycznie słabszymi rywalami.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *