biznes

Własny biznes na Formuła 1

Zastanawiam się ile trzeba mieć kasy i jakim być milionerem żeby mieć własny biznes i sponsorować lub być właścicielem teamu Formuła 1? Przecież budżety takich stajni to są dziesiątki milionów euro rocznie. Same badani nad technologiami pochłaniają miliony. Nie wspomnę już o setce ludzi, którzy tworzą team Formułą 1 i trzeba ich dobrze opłacić.

Wszystko co jest związane z Formułą 1 musi być na najwyższym poziomie i mieć najlepszą jakość bo tam nie można sobie pozwolić na najmniejszy nawet błąd. Technologia Formuła 1 to najbardziej zaawansowane pomysły i projekty, które dopiero potem wdrażane są w zwykłych samochodach. Nie zawsze jednak te nowinki sprawdzają się i wychodzą na dobre w bolidach Formuła 1. Najlepszym tego przykładem jest osławiony system kers.

Niektóre zespoły Formuła 1, a w tym także BMW Sauber, były ogromnymi zwolennikami wprowadzenia tego systemu, a już po pierwszych wyścigach z zastosowaniem kers zaczęły się z tego pomysły wycofywać i lansować temat zakazania systemu kers od przyszłego sezonu. Wyścigi na torach Formuła 1 to ogromne pieniądze zarówno do wydania jak i do zarobienia. Na trybuny przychodzą setki tysięcy osób, a miliony zasiadają przed telewizorami.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *