biznes Zarabianie w internecie

Agencja Ubezpieczeń w Tarnowskich Górach. Przykład działań e-marketingu lokalnego.

W dzisiejszych czasach zaistnienie w Internecie jest dość trudne. Wiele osób próbuje to robić na własną rękę z lepszym lub gorszym skutkiem. Nawet mając na celu zasięg lokalny nie jest łatwo. Postanowiłem przeanalizować tego rodzaju działania na przykładzie firmy mojej koleżanki, z drugiego końca Polski.

Prowadzi ona małą agencję ubezpieczeń w Tarnowskich Górach i wiedząc, że się na tym co nieco znam poprosiła mnie o kilka porad.

TCU Ubezpieczenia Screen 1
TCU Ubezpieczenia Screen 1

Pierwszą rzeczą jaką jej poleciłem to całkowita zmiana strony internetowej jej agencji ubezpieczeń https://tcubezpieczenia.pl

Pierwotna jej wersja strony głównej składała się wyłącznie z obrazów. Prawie w ogóle nie było w niej treści, nie licząc meta danych i stopki. Każdy, kto ma chociaż odrobinę do czynienia z e-marketingiem wie, że taka strona nie ma prawa pojawiać się wysoko w wynikach wyszukiwania w Google.

Zaleciłem jej napisanie treści o oferowanych przez nią ubezpieczeniach oraz poprawne sformatowanie nagłówków tak by zawierały określenie danego rodzaju ubezpieczeń. Nową stronę wykonała zewnętrzna firma na chyba najpopularniejszym skrypcie WordPress, ale też nie było do końca idealnie – na stronie głównej została wprowadzona animacja akapitów za pośrednictwem wtyczki. Miała jedną wadę, w wersji tekstowej w kopii w Google nie było widać tego tekstu o ubezpieczeniach i o ile może boty sieciowe do niego docierały, to niestety raczej nie traktowały tej treści jako pełnowartościowy tekst. Także firma, która wykonała stronę usunęła animacje. Mnie osobiście się ona nie podobała, bo wszystko tam latało.

Kolejnym zaleceniem było przejście na szyfrowanie SSL i bezpieczny certyfikat. Zaproponowałem jej też założenie bloga firmowego o ubezpieczeniach, który rzeczywiście powstał, tylko z tego co widzę chyba nie ma czasu na nim pisać. Poleciłem również dodanie strony do Google Maps i katalogów firm, szczególnie tych lokalnych. Dodanie mapy w zakładce z kontaktem https://tcubezpieczenia.pl/kontakt/

TCU Ubezpieczenia Screen 3 - kontakt i mapa

Powoli widać już efekty, ale niestety nie jest to takie proste i wymaga dużego nakładu pracy. Dalej pozostają już działania marketingowe, które mają na celu przyciągniecie klientów i zwiększenie widoczności społeczności lokalnej.