biznes

Teledyski to też dobry biznes

Co sądzicie o polskich teledyskach? Tak w zasadzie to można teledyski polskich wykonawców określić mianem, że są biedne, tanie i bardzo często prymitywne. Za pewne wpływ ma na to budżet jakim dysponują polskie wytwórnie. Teledyski to też jest dobry biznes tylko w Polsce raczej nie tak duży jak na zachodzie.

Kiedyś czytałem w jakiejś gazecie, że jeden teledysk madonny kosztuje więcej niż wszystkie polskie teledyski przez cały rok. Oglądając takie dzieło ja na przykład “Frozen” można śmiało dojść do takich wniosków bez wnikliwego badania budżetów jakie są standardem w Polsce, gdy kręcone są teledyski z fajną muzyką klubową. Pieniądze pieniędzmi, ale często brakuje fajnego pomysłu na teledyski i sądzę, że nawet gdyby była większa kasa na to i tak na zbyt wiele by się to nie przydało.

Czasem zdarzy się w Polsce teledysk totalnie nisko budżetowy, nakręcony wręcz kamerą amatorską i staje się on kultowy. Takim przykładem może być teledysk zespołu T Love do piosenki “Warszawa”. Takie teledyski aż się chce oglądać i czeka się na następne. Skoro nasze zespoły mają małe pieniądze na teledyski no to niech się właśnie uczą od Muńka Staszczyka jak to się robi i takie teledyski jak “Warszawa” niech dla nich będą wzorem do naśladowania.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *