Kredyty

Szybkie kredyty przez internet

Obecne czasy, kiedy wysokość naszych zarobków nie jest współmierna z kosztami wydatków, koniecznym stało się zaciąganie kredytów i to często przez internet, aby zaspokoić różne, bardziej i mniej elementarne potrzeby. A zatem zaciąga się kredyty na kupno mieszkania, za wybudowanie domu, na zmianę samochodu, na wyprawienie wesela, komunii czy chrzcin czy na zakup komputera a nawet na to, żeby opłacić wakacyjny wyjazd.

Jeszcze kilka lat temu mogliśmy wybierać kredyty jedynie spośród tych ofert, które przygotowały banki a wiadomo, że tutaj sprawa nie była prosta. Aby dostać kredyt, trzeba było przejść długą drogę, która najpierw polegała na sprawdzeniu naszej zdolności kredytowej. W tym celu sprawdzano nasze dane w Biurze Informacji Kredytowej, musieliśmy wykazywać swoje miesięczne dochody oraz określać, na jaki cel potrzebujemy funduszy. Potem mogliśmy mieć przyznany kredyt, który oczywiście był z reguły wysoko oprocentowany i nierzadko pojawiały się problemy z jego spłatą.

Obecnie, mimo tego że oprocentowanie kredytów nie jest już tak wysokie, ponieważ wprowadzono  ustawę antylichwiarskią i banki bardziej liberalnie podchodzą do kwestii udzielania kredytów, wprowadzając do swojej oferty nawet szybki kredyty czy kredyty bez BIK bądź kredyty na dowód, to nadal bankowa oferta kredytowa jest uboga i nie zawsze korzystna.

Dlatego bardzo modne i niezwykle utylitarne stały się ostatnio szybkie kredyty pozabankowe przez Internet. Mogą je teoretycznie uzyskać wszyscy, czyli nawet osoby figurujące w Krajowym Rejestrze Długów, w Biurze Informacji Kredytowej, osoby niezarabiające zbyt wiele, czyli wszyscy, którzy z powodu braku zdolności kredytowej nie otrzymają kredytu bankowego.