Uncategorized

Promocja zespołów w internecie

Okrutnie żałuję, że nie urodziłem się dziesięć lat później lub, że dziesięć lat wcześniej nie wymyślono internetu. Kiedyś grałem w zespołach rockowych i szło nam nieźle jednak nie wiedzieliśmy co z tym dalej zrobić i jak się wypromować. Dzisiaj jest łatwiej bo jest takie coś jak promocja zespołów w internecie.

Jest już niezliczona ilość stron internetowych na których można się zalogować i wrzucić swoje demo, aby mogło to od razu usłyszeć wiele tysięcy osób. Są różne sposoby na to żeby się z zespołem rockowym wybić i osiągnąć sławę lub jakiś komercyjny sukces. Promocja młodych zespołów grających rocka (Rockowisko.pl) czasem sprowadza się tylko do tego, że ktoś wie na jaką stronę wrzucić swoje dokonania i już zaczyna się wielka kariera i sława. Oczywiście najbardziej popularnym narzedziem promocji jest portal Myspace jednak można znaleźć inne nie mniej skuteczne i i co najwazniejsze odwiedzane przez polskich internautów , którzy znają się na muzyce rockowej i oczekują tego, że ktoś ich tam zauroczy i sprawi, że będą go słuchali długimi latami.

Piękna muzyka na takich portalach to rzadkość bo najczęściej wrzucają się tam garażowcy, którzy nie mają pojęcia o melodyjnych kompozycjach i nagrywają to co im się rodzi na próbach w trakcie improwizacji. Portal o którym ja mówię to prawdziwa promocja zespołów i jest tam miejsce dla tych garażowców, ale tak naprawde nie ich szukamy i nie dla nich ten serwis powstał. Ja chcę żeby to był mój własny biznes i zarabianie pieniędzy w internecie. Jednym słowem prawdziwa i dochodowa praca.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *