Kredyty

Pożyczki pozabankowe bez BIK

Pożyczki pozabankowe, które można otrzymać na dowód osobisty i bez zaświadczeń o zarobkach cieszą się ostatnimi czasy bardzo dużym zainteresowaniem. To szybki sposób na podreperowanie domowych finansów czy też zdobycia gotówki potrzebnej na inne cele. Tego rodzaju pożyczki są przyznawane praktycznie wszystkim ubiegającym się o nie osobom. Drogi do nich nie mają zamkniętej również i ci, których historia finansowa w Biurze Informacji Kredytowej nie jest zbyt dobra (zupełnie inaczej jest w bankach, gdzie negatywna historia w BIK z miejsca dyskwalifikuje wnioskodawcę).

Firmy pożyczkowe dokładają wielu starań, aby swoimi propozycjami zainteresować możliwie jak najszersze grono odbiorców. Łatwy dostęp do pożyczek pozabankowych bez bik z całą pewnością im to ułatwia. Jedynym w zasadzie wymogiem stawianym przez firmy pożyczkowe potencjalnym klientom jest weryfikacja danych osobowych, co w praktyce sprowadza się do okazania dowodu osobistego (niekiedy wymagany jest również drugi dokument potwierdzający tożsamość, na przykład prawo jazdy czy paszport).

Pamiętać trzeba o tym, by nie podpisywać umowy z pierwszą lepszą pozabankową instytucją finansową. Różnice w zakresie warunków ofert są bowiem w poszczególnych parabankach ogromne. Kwota zobowiązania o jaką zabiegają wnioskodawcy powinna dokładnie odpowiadać im potrzebom finansowym w danym momencie. Pożyczanie zbyt dużej ilości pieniędzy nie jest dobrym pomysłem, gdyż wiąże się to z poniesieniem dodatkowych opłat. Zawsze przecież można spłacić jedną pożyczkę, a potem wziąć następną.