biznes

Oferty pracy w internecie

Dom powinien być oazą spokoju, miejscem wytchnienia i odpoczynku po ciężkim dniu pracy. Problem pojawia się wówczas, kiedy dokumenty przynosisz do domu i spędzasz nad nimi cały wieczór, a czasem nawet zarywasz noc. Problem jest także wtedy, gdy zbyt dużo czasu tracimy oglądając oferty pracy w internecie. Efekty też nie są zadowalające, bo następnego dnia daje o sobie znać zmęczenie, spada tym samym wydajność w pracy.

Kiedy po powrocie do domu twoje myśli krążą wokół pracy to  tak naprawdę jeszcze z niej nie wróciłaś. Bliscy czują, że jesteś nieobecna i ciągle masz w głowie różne oferty dobrze płatnej pracy i sprawy z tym związane. Należy pomyśleć jak efektywniej wykorzystać czas w pracy, by nie przynosić jej do domu. Chyba, że nasze biuro jest w domu i w nim pracujemy, ale w tedy też trzeba pomyśleć jak rozgraniczyć sprawy domowe z sprawami zadowowymi.

Pożeraczami czasu są urządzenia tj. telefon czy internet, które wymyślono, by ludziom łatwiej się żyło. Pomyśl czy nie za często sprawdzasz pocztę elektroniczną przeglądając oferty pracy w internecie lub czy nie za długo rozmawiasz przez telefon. Rozmowy na tematy prywatne z koleżankami i kolegami z pracy mogą być przyjemne, ale też i bardzo rozpraszające. Jeśli prowadzisz własny biznes to także pamiętaj żeby do minimum ograniczyć sprawy związane z interesami, gdy jesteś w domu z rodziną.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *