Kredyty

Motobanki – dlaczego korzystamy z ich usług?

Usługami banków motoryzacyjnych jesteśmy zainteresowani zazwyczaj wówczas, kiedy chcemy kupić nowy samochód i mamy sprecyzowane wymagania co do jego marki. W naszym kraju funkcjonuje kilka motobanków. Ich usługi cieszą się sporą popularnością, a nie dzieje się tak bez powodu.

Decydują o tym korzystniejsze z reguły warunki umów niż w bankach uniwersalnych. Klienci liczyć mogą na więcej promocji na kredyt samochodowy zaciągnięty w polskim banku (Opelbank.com.pl), co wynika z faktu, iż strategia funkcjonowania takich placówek jest nieco odmienna niż zwykłych banków. Mają one na celu wspieranie konkretnych producentów, w związku zależy im na tym, aby sprzedaż poszczególnych marek utrzymywała się na wysokim poziomie. Stąd też właśnie dość często mamy tutaj do czynienia z rozmaitymi promocjami – na przykład na określone modele samochodów. W bankach motoryzacyjnych forma spłacania kredytu nie ogranicza się tylko do rat malejących oraz równych. Dodatkowo mamy do wyboru raty balonowe oraz tak zwane kredyty nieoprocentowane – takich opcji w uniwersalnych bankach darmo szukać. Mówiąc o atutach motobanków, nie sposób nie wspomnieć o tym, że formalności załatwiane są tutaj dość szybko.

Dla osób ceniących czas jest to zatem istotny argument przemawiający na korzyść banków wyspecjalizowanych w kredytowaniu konkretnych samochodów. Jeśli zwrócimy się z wnioskiem o pożyczenie pieniędzy na auto używane, jest szansa, że motobank przychyli się do naszej prośby. Weźmie jednak pod uwagę wiek pojazdu – najlepiej, aby nie przekraczał on 3 lat. Ze starszymi pojazdami będzie już problem.