Zarabianie w internecie

Kto korzysta z pożyczek pozabankowych?

Gotówka bez zdolności kredytowej? W dzisiejszych czasach jest to jak najbardziej realne, a taką możliwość oferują liczne firmy pożyczkowe, które obecnie zadomowiły się już na naszym rynku, pozyskując systematycznie coraz to więcej klientów. W odróżnieniu do kredytów w bankach, ich pozyskanie nie jest uzależnione od wysokości dochodów i ich źródeł.

Firmy pożyczkowe nie sprawdzają finansowej historii swoich klientów – nie są oni weryfikowani w Biurze Informacji Kredytowej (dlatego właśnie często o pożyczkach pozabankowych mówi się jako o pożyczkach bez BIK). Bardzo niski próg wymagań ograniczających się najczęściej do okazania dowodu osobistego sprawił, że dostęp do pożyczek pozabankowych dla zadłużonych jest łatwy (Najlepszykredyt.com.pl) i powszechny, z czego zresztą skrupulatnie korzystają osoby, dla których droga do bankowych kredytów jest zamknięta. Pozabankowe instytucje finansowe, o których tu mowa, udzielają pożyczek nawet tym osobom, które nie posiadają zatrudnienia, a więc nie mają również i źródła dochodów. Na tym właśnie polega specyfika pożyczek pozabankowych – są one produktami finansowymi skonstruowanymi zupełnie inaczej aniżeli kredyty.

Zresztą, powstały przecież z myślą o całkowicie odmiennej grupie docelowej. Niekiedy zarzuca się im to, że z powodu braku wymagań co do zdolności kredytowej przysparzają sporych problemów ze spłatą. Z drugiej zaś strony to i z oddaniem kredytu bankowego też można mieć niemałe trudności, co zresztą praktyka często pokazuje. Sztuka w tym wszystkim polega na tym, by siły mierzyć na zamiary.