Kredyty

Kredyty na samochody

Ludzie na potęgę zaciągają kredyty na swoje samochody, zarówno te nowe jak i używane. Jednak wielu z nich nie zastanawia się czy będą w stanie te kredyty spłacać i ile będą warte takie samochody na przykład w połowie okresu kredytowania. Czasem może się zdarzyć, że weźmiemy pożyczkę na wymarzone auto na pięć lat i po trzech latach spłacania będziemy mieć więcej na minusie niż samochód jest już warty.

Dlatego ja nigdy jeszcze nie brałem samochodu na raty i może kiedyś wezmę, ale tylko wtedy, gdy będe miał bardzo dużo pieniędzy, którymi będe obracał i szkoda mi ich będzie zamrażać w kupno samochodu. Samochody mają to do siebie, że się strasznie dewaluują i już na samym wyjechaniu z salonu samochodowego mogą stracić od kilku tysięcy wzwyż. Już nawet najtańsze samochody w momencie opuszczenia dealera okrótnie tracą na cenie bo po co ma ktoś taki kupić skoro może sobie dokonać zakupu bezpośredno od autoryzowanego sprzedawcy.

Ja jeżdże aktualnie nie drogimi samochodami używanymi i jestem zadowolony. Od lat kupuję kilkuletnie japońskie najmniej psujące się samochody i nie potrzebne mi są kredyty. Wiem, że jak się dużo zarabia i ma własny , dobrze prosperujący biznes to warto brać samochody w leasing.. Nie martwimy się o to żeby mieć dużą gotówkę i potem także nie interesuje nas bawienie się w sprzedaż auta tylko oddajemy go do firmy leasingowej. Oni go podremontują, wyszykują i sprzedają komuś lub także puszczają w kolejny leasing.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *