Kredyty

Konsekwencje niespłacania pożyczek pozabankowych bez BIK

Niespłacanie kredytów jest oczywiście negatywną sprawą, która wiąże się z pewnymi konsekwencjami. Przy zwykłym kredycie, skutki te nie są aż tak duże jak przy specjalnych pożyczkach. Wtedy właśnie bank może przymknąć oko na jedną spóźnioną ratę. W takich przypadkach nie spotyka się większych konsekwencji.

Gorzej jest oczywiście, jeśli przez długi czas nie spłacamy długu. Wtedy po pewnym czasie stajemy się dłużnikami i zostajemy wpisani do rejestru dłużników. Wówczas oczywiście jest nam dużo ciężej dostać pożyczkę, niż gdybyśmy byli wg banku uczciwi. Jeśli jednak chodzi o niespłacanie pożyczek pozabankowych bez BIK , wtedy konsekwencje są naprawdę duże. Jeżeli wiemy, że nie będziemy w stanie spłacać rat, lepiej nie decydujmy się na taki kredyt. Jeśli spóźniamy się z ratami, możemy stać się wrogami dla instytucji pozabankowych. Jeśli nie utrzymujemy płynności w spłacie pożyczki, możemy otrzymać większe odsetki. Zwiększenie ich jest normalnością w tych instytucjach i każdy powinien być na to przygotowany.

Myślenie, że będzie można spłacać raty nieregularnie jest głupotą. Trzeba liczyć się z faktem, że instytucje pozabankowe bardzo pilnują płynności spłat i jeśli nie będziemy spłacać rat w terminie, będziemy mieli kłopoty. Dlatego też należy wcześniej zastanowić się, czy opłacalne jest wzięcie pożyczki w instytucjach pozabankowych. Jeśli mamy zamiar oszukiwać te podmioty, lepiej w ogóle nie brać pod uwagę takiej pożyczki pozabankowej.