biznes

Jakie firany lub rolety do okien są modne?

Firany to jedne z najpopularniejszych osłon okiennych. Do lamusa odeszły już czas, kiedy ich biel zestawiano z ciężkimi i niekoniecznie do nich pasującymi zasłonami, jednakże innych możliwości nie było z uwagi na bardzo ograniczony wybór. Obecnie to się zmieniło, zaś firanki wcale nie muszą być nudne. Mogą prezentować się równie modnie jak np. rolety – trzeba mieć jedynie na względzie kilka istotnych wskazówek.

Nowoczesne rozwiązania

Każdej osobie, która urządza mieszkanie lub dom, zależy na tym, by panowała w nim jedyna w swoim rodzaju, niepowtarzalna atmosfera, gdzie wszyscy domownicy czują się wygodnie i komfortowo. Odpowiednio dobrana osłona okienna odgrywa w tym kontekście niebagatelne znaczenie, a jeżeli wybór pada właśnie na firany, warto postawić na nowoczesne rozwiązania. Doskonałym ich przykładem są chociażby firanki panelowe, które rewelacyjnie wyglądają zwłaszcza w dużych pomieszczeniach, gdzie powierzchnia okien jest spora. Innym nowoczesnym i jednocześnie bardzo modnym rozwiązaniem są makarony – czyli firanki sznurkowe, one również najlepiej prezentują się w dużych pokojach.

Różne kompozycje i efekty

Obecnie kwestia dotycząca ciekawych dekoracji okiennych jest o tyle ułatwiona, że w sklepach można nabyć gotowe kompozycje, które bez problemu da się dopasować na potrzeby różnorodnych aranżacji. Rzecz jasna przy tej okazji trzeba trafnie ocenić możliwości poszczególnych pomieszczeń – nie do wszystkich będzie bowiem pasować to samo. Poza tym niekiedy warto zrezygnować z zasłon – firanki same w sobie mogą być na tyle dekoracyjne, nie potrzebują żadnych dodatkowych ozdobników.

Tutaj kupisz naprawdę tanie rolety do okien do mieszkania lub domu – Roletko.pl

Jeśli chodzi o kolor firanek, to kojarzą się one przeważnie z bielą. Jest ona zawsze na topie, odznacza się ponadczasowym charakterem. Nie oznacza to jednak wcale, że firanki muszą być koniecznie białe. Bardzo modne są modele seledynowe, pomarańczowe oraz żółte – zwłaszcza, że pozwalają na uzyskanie przykuwających wzrok rezultatów. Równie interesujące efekty można uzyskać poprzez zastosowanie asymetrycznych firanek bądź modeli typu mgiełka.

essays writing for me

One Reply to “Jakie firany lub rolety do okien są modne?

  1. Dzisiaj w wielu przypadkach dużo lepsze od rolet są plisy. Sam się upierałem przy roletach w moim nowym domu, żeby zasłonić okna przed słońcem. Okazało się, że wewnątrz lepiej używać jednak plis. Są niestety droższe, ale wygodniejsze i prostsze. W szczecinie mogę w tym zakresie polecić firmę ROLETKO – producent rolet i plis.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *