Kredyty

Formalna strona pożyczek pozabankowych

Pożyczki pozabankowe cieszą się ostatnimi czasy coraz większą popularnością. Są łatwo dostępne dla szerokiego grona potencjalnych klientów. Zabiegają o nie w głównej mierze te osoby, które z różnych względów nie mają szans na otrzymanie w banku kredytu. Dla wielu osób jest to ostatnia deska ratunkowa w sytuacji, gdy pojawiają się kłopoty natury finansowej. Pożyczki pozabankowe bez bik często są krytykowane (Kredyty-biznes.pl). Firmom pożyczkowym zarzuca się między innymi zbyt wysoką cenę świadczonych przez nie usług.

Nie mniej jednak z drugiej strony zalet takiego rozwiązania też jest sporo, stąd też ludzie coraz chętniej z niego korzystają. Uzyskanie pożyczki pozabankowej nie stanowi jakiegoś dużego problemu. Od strony czysto formalnej są bardzo łatwe do załatwienia. Wystarczy wypełnić wniosek i to w zasadzie na tyle, do tego jeszcze trzeba okazać dowód osobisty. Naprawdę w bardzo sporadycznych przypadkach zdarza się, aby firma pożyczkowa zażądała od wnioskodawcy przedłożenia zaświadczenia o dochodach. Pieniądze dostaje się zwykle od ręki.

Cała sprawa jest załatwiana najczęściej w przeciągu kilkunastu minut. Dla porównania nie ma najmniejszych szans na to, aby w takim tempie dostać jakikolwiek kredyt w banku. Instytucje te są doskonale znane z długo trwających procedur – zwłaszcza przy zobowiązaniach długoterminowych takich jak kredyty hipoteczne. Szybkość podejmowania decyzji oraz wypłaty środków to jedna z największych zalet jakie posiadają pożyczki pozabankowe, co klienci zresztą bardzo sobie cenią.