biznes

Dodatek do emerytury – zapewnijmy go sobie już teraz

Im szybciej przyjdzie nam wziąć swój los we własne ręce, tym oczywiście lepiej dla nas. Naiwnie wierząc w to, że państwo zaopiekuje się nami na stare lata pozostać możemy z niczym.

Niestety sam już dawno przestałem wierzyć w państwowy fundusz emerytalny, a obecne wydarzenia na scenie politycznej jedynie utwierdzają mnie w tym fakcie, że dużo lepiej pokładać te nadzieje w funduszach prywatnych. Na naszym rynku dobre i bezpieczne fundusze emerytalne nie są od wczoraj. Niestety jednak niektórych nadal ciężko jest przekonać do tego, że inwestycja w nie jest naprawdę bezpieczną czynnością. Nie bez kozery pojawiło się w poprzednim zdaniu słowo związane z inwestowaniem właśnie.

Przecież nikt o zdrowych zmysłach nie oddałby swojej gotówki za darmo, nie żądając przy tym jakiegokolwiek procentu. Tutaj jednak pojawiają się różnice pomiędzy poszczególnymi funduszami. Wobec tego warto jest dokładnie wczytać się w podsuwany pod nasz nos regulamin, jak i ogólną umowę, która to zostanie sporządzona. Zanim zdecydujemy się na jakiś konkretny fundusz – zróbmy małe poszukiwania i wypiszmy mocne i słabe strony poszczególnych z nich. Raz, że ułatwi to nam podjęcie decyzji, a dwa – zyskamy pewność, że ta jest odpowiednia.