Jakie firany lub rolety do okien są modne?

Firany to jedne z najpopularniejszych osłon okiennych. Do lamusa odeszły już czas, kiedy ich biel zestawiano z ciężkimi i niekoniecznie do nich pasującymi zasłonami, jednakże innych możliwości nie było z uwagi na bardzo ograniczony wybór. Obecnie to się zmieniło, zaś firanki wcale nie muszą być nudne. Mogą prezentować się równie modnie jak np. rolety – trzeba mieć jedynie na względzie kilka istotnych wskazówek.

Nowoczesne rozwiązania

Każdej osobie, która urządza mieszkanie lub dom, zależy na tym, by panowała w nim jedyna w swoim rodzaju, niepowtarzalna atmosfera, gdzie wszyscy domownicy czują się wygodnie i komfortowo. Odpowiednio dobrana osłona okienna odgrywa w tym kontekście niebagatelne znaczenie, a jeżeli wybór pada właśnie na firany, warto postawić na nowoczesne rozwiązania. Doskonałym ich przykładem są chociażby firanki panelowe, które rewelacyjnie wyglądają zwłaszcza w dużych pomieszczeniach, gdzie powierzchnia okien jest spora. Innym nowoczesnym i jednocześnie bardzo modnym rozwiązaniem są makarony – czyli firanki sznurkowe, one również najlepiej prezentują się w dużych pokojach.

Różne kompozycje i efekty

Obecnie kwestia dotycząca ciekawych dekoracji okiennych jest o tyle ułatwiona, że w sklepach można nabyć gotowe kompozycje, które bez problemu da się dopasować na potrzeby różnorodnych aranżacji. Rzecz jasna przy tej okazji trzeba trafnie ocenić możliwości poszczególnych pomieszczeń – nie do wszystkich będzie bowiem pasować to samo. Poza tym niekiedy warto zrezygnować z zasłon – firanki same w sobie mogą być na tyle dekoracyjne, nie potrzebują żadnych dodatkowych ozdobników.

Tutaj kupisz naprawdę tanie rolety do okien do mieszkania lub domu.

Jeśli chodzi o kolor firanek, to kojarzą się one przeważnie z bielą. Jest ona zawsze na topie, odznacza się ponadczasowym charakterem. Nie oznacza to jednak wcale, że firanki muszą być koniecznie białe. Bardzo modne są modele seledynowe, pomarańczowe oraz żółte – zwłaszcza, że pozwalają na uzyskanie przykuwających wzrok rezultatów. Równie interesujące efekty można uzyskać poprzez zastosowanie asymetrycznych firanek bądź modeli typu mgiełka.

essays writing for me

Zawarte tagi:

Tuesday, October 28th, 2014 biznes

No comments yet.

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.